TWOJEPROJEKTY.pl
04-136 Warszawa, ul. Mlądzka 10
tel.: 22 308 82 22, kom.: 691 46 22 46, fax: 22 22 300 14 99

Szukaj w serwisie
zaawansowane

Witamy serdecznie w katalogu projektów gotowych domów i domków.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gotowych projektów domów.
Zadzwoń - pomożemy Ci wybrać projekt!

poradnik inwestora

Domki ogrodowe - jak wybrać najlepszy projekt?

kategoria: Informacje Budowlane

Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać dla siebie najlepszy projekt dla domku ogrodowego? Na samym początku doskonałym rozwiązaniem będzie odpowiedzenie sobie na jedno z pytań - do czego ten domek tak naprawdę ma nam służyć.

Domek na narzędzia

Rzeczywiście drewniane domki na działkach, w których albo uprawiamy jakiekolwiek warzywa oraz owoce, potrzebujemy miejsca, w którym moglibyśmy rzeczywiście spokojnie schować wszystkie narzędzia i sprzęty przeznaczone do pielęgnacji ogrodu. Okazuje się, że również pod zadaszeniem będzie nam łatwiej przesadzać kwiaty, obierać i czyścić warzywa, a nawet przygotowywać owoce pod konkretne powidła lub kompoty. W takim miejscu jak domek ogrodowy, wykonywanie tych wszystkich czynności będzie na pewno zdecydowanie wygodniejsze. Dodatkowo mamy pewność, że nasze narzędzia pod naszą nieobecność są doskonale chronione przed czynnikami atmosferycznymi, jak i również niepożądanymi gośćmi.


Domki ogrodowe - jak wybrać najlepszy projekt?


Domek rekreacyjny

Kolejną, bardzo przydatną funkcją jest na pewno, to by na swojej działce rekreacyjnej znaleźć odpowiednie miejsce do wypoczynku. W takiej sytuacji na pewno nie będziemy poszukiwać zwykłego zabudowanego domku drewnianego, jak to miało miejsce w pierwszej sytuacji. Ale będzie nam zależeć na nieco bardziej rozwiniętej architekturze tego domku. Na pewno taki obiekt będzie posiadać nie tylko drzwi, ale również okiennice. Ciekawym rozwiązaniem jest niewątpliwie to, że później faktycznie taki domek może również posiadać coś w postaci mini tarasu. W takim razie przebywanie w nim będzie prawdziwą przyjemnością. Wielu działkowców w sezonie letnim nie widzi przeszkód w tym, by się w nim zatrzymać i codziennie nocować. Wystarczy jedynie podłączyć do domku instalację elektryczną oraz bieżącą wodę.

Takie domki z powodzeniem funkcjonują nie tylko na działkach rekreacyjnych, które umieszczone są poza miastem. Ale również warto wspomnieć także o takich miejscach, jak jeziora bądź rzeki. Często bowiem na takie domki decydują się osoby wyjeżdżające na weekend w takie miejsca, w celu wypoczynku, bądź też zatrzymania się po to, by przez cały wolny czas móc sobie łowić ryby.

Domek jako składzik

Bardzo często, jeśli już od dłuższego czasu mieszkamy w domu jednorodzinnym, i przez te wszystkie lata nazbierało nam się naprawdę wiele rzeczy, ciężko nam jest zdecydować, jakie przedmioty powinniśmy już dawno wyrzucić, a które z nich rzeczywiście okażą nam się jeszcze przydatne. W takiej sytuacji warto zadbać o dodatkowe miejsce, by mieć gdzie trzymać takie awaryjne przedmioty.

Domki ogrodowe mogą mieć jeszcze wiele ciekawych funkcji. Najważniejsze jest to, żeby od samego początku wiedzieć, czego konkretnie potrzebujemy. W innym przypadku rzeczywiście mogłoby się okazać, że niekoniecznie później byśmy wiedzieli co powinniśmy zrobić z dodatkowym elementem na naszej działce.

Jeżeli mamy małe dzieci, a te narzekają, że nie mają swojego miejsca do zabawy, to taki domek ogrodowy również może okazać się wyśmienitym rozwiązaniem. Przede wszystkim, nie trzeba obawiać się tego, że będą wtedy chodziło po drzewach  celu wybudowania swojej "bazy". Ale taki domek oddany wyłącznie do ich użytku, na pewno zainteresuje maluchy na bardzo długi czas. O tym trzeba być po prostu przekonanym.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, skąd wiedzieć, że taki domek drewniany, jaki chcemy zakupić, na pewno okaże się solidny. Na pewno powinniśmy szukać domków narzędziowych bądź rekreacyjnych wyłącznie na sprawdzonych źródłach. Takim miejscem jest niewątpliwie http://ogrodolandia.pl/domki-ogrodowe. Ponadto właśnie w ten sposób możemy mieć duże rozeznanie na temat tego, z jakich elementów powinien składać się wysokiej jakości domek ogrodowy, a także jakimi cechami dokładni wyróżniać.

Nie powinniśmy w takim razie pod żadnym pozorem zapominać o tym, żeby kupując domek drewniany sprawdzić, z jakiego drewna został on wykonany.

Na pewno jednym z najlepszych surowców jest drewno świerkowe lub sosnowe. Dodatkowo wyróżnia się ono przystępną ceną. Dlatego domek drewniany wykonany właśnie z tego drewna nie będzie pod żadnym pozorem uchodził za obiekt, który nie będzie dostępny dla osób oszczędzających na pewne metamorfozy w swoim ogrodzie przez większość czasu w swoim życiu. Kolejnym aspektem, na jaki powinniśmy bezwzględnie zwrócić uwagę jest na pewno to, czy taki domek jest odpowiednio zaimpregnowany oraz zabezpieczony przed grzybami i pleśnią. Niestety czasami zdarza się tak, że producenci oferują domki ogrodowe w podejrzanie niskiej cenie. Jeśli jednak zaczniemy drążyć temat zabezpieczenia drewna przed tymi niepowołanymi czynnikami, wtedy faktycznie może okazać się, że producent nie uczynił niczego w tym kierunku. W takim razie jeśli nie interesuje nas domek, który wytrzyma maksymalnie kilka sezonów, ale znacznie więcej, wtedy warto poszukać lepszej jakości budowli wykonanej z drewna.

Z takimi wskazówkami, na pewno będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Warto również poszukać ciekawych inspiracji, które znajdziemy właściwie wszędzie, zaczynając od katalogów, a kończąc na Internecie. W taki sposób znajdziemy wiele ciekawych podpowiedzi, jak mógłby wyglądać nasz wymarzony domek na działkę.


Domki ogrodowe - jak wybrać najlepszy projekt?

« powrót

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by TwojeProjekty.pl Wszelkie prawa zastrzeżone